Mesaj Scris de w7edy la data de Lun Noi 08, 2010 3:54 pm

Admin

Varsta : 23

csu sibiu -elba timisoara

Mesaj Scris de w7edy la data de Dum Noi 14, 2010 8:59 pm

CSU Sibiu a câștigat meciul jucat împotriva echipei BC Timișoara cu scorul de 91 – 81 (23-24, 17-15, 24-21, 27-21), revanșându-se într-o oarecare măsură pentru eliminarea suferită în primul tur al play-off-ului sezonului trecut, când timișorenii au obținut calificarea în semifinale chiar în Sala Transilvania.

Mesaj Scris de burger la data de Lun Noi 15, 2010 7:54 am

a fost un meci foarte fain....echilibrat, care ne-a tinut cu sufletul la gura aproape tot meciul....foarte faina si atmosfera

avatar
    w7edy
    Admin
    Admin

Varsta : 23

Mesaj Scris de w7edy la data de Sam Ian 08, 2011 8:53 pm

o alta fata pt echipa noastra in meciul de astazi us dar din pacate acelasi sfert 3 Mad dar mai bn ca alta data

Mesaj Scris de burger la data de Sam Ian 08, 2011 9:40 pm

deci viitorul suna bine....e doar primul meci si e totusi de verificare dar se pare ca in returu asta nu mai misca nimeni ,cel putin la noi acasa.....deabea astept data de 15

da burgere o sa jucam alt ceva fata de tur
    ori cum pt primul meci si mai ales unul de verificare eu spun ca este f bn Twisted Evil

avatar
    w7edy
    Admin
    Admin

Varsta : 23

Mesaj Scris de w7edy la data de Mar Ian 11, 2011 7:52 pm

CSU Sibiu a câștigat meciul disputat pe terenul echipei BC Mureș Târgu Mureș cu scorul de 91-84 (17-29, 24-18, 22-25, 28-12).

Marcatorii sibienilor au fost: Milos Markovic - 20 puncte, Justin Herndon - 16 puncte și 11 recuperări, Stefan Atanackovic - 15 puncte, Octavian Popa Calotă - 15 puncte, Michael Harrison - 11 puncte, LeVar Seals - 3 puncte, Earl Brown - 3 puncte, Mihnea Haiduc - 2 puncte. Echipa sibiană a avut un total de 37 de recuperări, "Boomer" Herndon fiind singurul jucător care a reușit double-double. De la gazde, principalii marcatori au fost: Aleksandar Mladenovic - 20 puncte, Dwight Lewis - 15 puncte și Flavius Lăpuște - 11 puncte.

Următorul meci al galben-albaștrilor va fi cel de la Ploiești din prima etapă a returului Diviziei A. Partida va avea loc sâmbătă, 15 ianuarie, cu începere de la ora 18.00 și va fi transmisă în direct de TVR3. Twisted Evil Twisted Evil us

avatar
    w7edy
    Admin
    Admin

Varsta : 23

Mesaj Scris de w7edy la data de Sam Ian 29, 2011 10:00 pm

CSU Sibiu castiga meciul disputat in deplasare impotriva echipei SCM Craiova, scor final 85-96 (19-24, 21-25, 15-21, 30-26). flag us

Marcatorii echipei sibiene au fost: Stefan Atanackovic – 21 de puncte (5x3), 5 pase decisive, Milos Markovic – 21 de puncte (2x3), 4 recuperări, Octavian Popa Calotă – 21 de puncte (9/11 la linia de aruncări libere), 7 pase decisive, LeVar Seals – 12 puncte (2x3), 3 recuperări, Michael Harrison – 10 puncte, 9 recuperări, Cristian Crăciun – 6 puncte, Mihnea Haiduc – 5 puncte (1x3).

avatar
    w7edy
    Admin
    Admin

Varsta : 23

Mesaj Scris de w7edy la data de Joi Feb 03, 2011 10:32 pm

Directorul executiv al lui CSU Sibiu a anunţat joi că Audris Prakuraitis ar putea să nu mai continue la echipă, după meciul de sâmbătă cu CSM Oradea. Vulc îl acuză pe antrenor că nu a avut rezultate la echipă şi a greşit abordarea tactică a multor partide. Dezastrul de la Cluj este şi el văzut ca o bilă neagră în dreptul tehnicianului care ar putea fi demis sătpămâna viitoare. Cătălin Vulc are cele mai mari şanse să fie cel puţin antrenor interimar. Evil or Very Mad

Ce părere aveţi despre meciul cu Steaua? Cum a fost jocul echipei
    Jocul echipei a fost bun, cu multe greşeli şi pregătit slab de antrenor din punct de vedere tactic.
    Ce s-a greşit cel mai mult la acest meci?
    Cel mai mult cred că s-a greşit la faptul că nu s-a luat absolut niciun fel de măsură pentru a anihila cel mai bun jucător de la Steaua. Stănescu a fost lăsat tot timpul să joace unu la unu cu Herndon. Lucru foarte grav. Am păţit acelaşi lucru la meciul de la Ploieşti, când l-a fel s-a întâmplat la Burlacu. Sunt total nemulţumit de modul cum Prakuraitis a pregătit acest meci
    Credeţi că şi arbitrii au influenţat jocul?
    Mircea Şerban ne-a fluierat execrabil, dar noi trebuia să câştigăm meciul şi în aceste condiţii. Prakuraitis nu a fost în stare să le spună jucătorilor ca acolo când mai erau 17 secunde, mingea să ajungă la Atanackovic. Şi de asemenea foarte grav a fost că am permis adversarului să arunce la coş în ultimele secunde. Nu s-a lucrat la antrenament aşa cum trebuie.
    Se vor lua măsuri din cauza rezultatelor slabe?
    Probabil că da… Eu spun că vom lua probabil măsuri. Am pierdut multe meciuri pe greşelile tehnice ale antrenorului. L-am solicitat pe Audris la o discuţie, dar el nu a venit. Repet. Meciul cu Steaua noi l-am pierdut pe mâna noastră. Nu cred că există lipsă de comunicare între antrenor şi jucători.
    Decizia care se va lua de ce este influenţată? S-a făcut o analiză a activităţii lui Prakuraitis?
    Aceste meciuri slabe au fost fatale. Analiza activităţii antrenorului am făcut-o deja.
    Există varianta să reveniţi ca antrenor principal?
    Nu mă voi întoarce pe bancă. Există un antrenor secund, mai există şi alţi antrenor. Sunt total nemulţumit de rezultate şi de modul în care conduce echipa antrenorul. Nu este o atitudine normală de antrenor. Să stai fără să faci nimic… Nu se poate juca aşa.
    S-a greşit cumva şi la efectuarea transferurilor?
    În iarnă eu zic că am adus jucătorii care trebuia să îi aducem în vară. Din păcate nu i-am adus atunci
    Când se va lua o decizie definitivă?
    Totul depinde de hotărârea Consiliului de Administraţie. Cel mai probabil se va întruni după meciul cu CSM Oradea şi se va lua o decizie.
    Cine este mai bun? Prakuraitis sau Schomers?
    Audrius este mult, mult mai bun antrenor decât Schomers…..
    Regretaţi că a venit Audris antrenor?
    Acum regret că l-am adus la echipă… Din cauza rezultatelor şi a pregătirii echipei. Nu de altceva. Atunci în vară am considerat că am luat o decizie bună.
    Contează în luarea unei decizii şi faptul că CSU a pierdut la Cluj într-o manieră ruşinoasă?
    Eu nu ştiu să fi pierdut vreodată în această manieră. De 40 de ani de când sunt la această echipă nu am pierdut în asemenea mod.
    Jucătorii ce spun de situaţia de la echipă?
    Ce să spună. Sunt nemulţumiţi şi ei de rezultate. Tot timpul îşi spun şi ei că va fi mai bine.
    Sunteţi dispus să ajutaţi antrenorul cu sfaturi în privinţa pregătirii jocurilor?
    Am fost dispus tot timpul să colaborez cu antrenorii, inclusiv şi cu Audris.
    Este în pericol CSU să rateze play-off-ul?
    Sigur că da! Mai ales după înfrângerea de aseară. Eu vă spun sincer că CSU este capabilă să bată Steaua şi la Bucureşti.

Mesaj Scris de w7edy la data de Vin Feb 04, 2011 12:45 pm

Pentru acest an, Federatia Romana de Baschet a decis ca editia din acest an a competitiei ALL STAR GAME, sa se desfasoare in sala Transilvania din Sibiu.

ALL STAR GAME-ul se va desfasura in luna aprilie, inaintea inceperii play-off-ului. Deocamdata data nu a fost stabilita, urmeaza ca FRB sa faca un anunt oficial in acest sens. Federatia Romana de Baschet a decis sa acorde spre organizare evenimentul anual Sibiului tinand cont si de faptul ca in acest an, CSU Sibiu aniverseaza 40 de ani de existenta.

Mesaj Scris de w7edy la data de Sam Feb 05, 2011 9:37 pm

CSU Sibiu a câştigat meciul împotriva celor de la CSM Oradea cu scorul de 73-57 (13-19, 19-12, 25-10, 16-16).
    Meciul a început echilibrat, în minutul 6 tabela indicând 13-13. În ultimele 4 minute ale primului sfert, orădenii au înscris 6 puncte fără să primească vreunul, astfel încât după pimele 10 minute scorul era 19-13 în favoarea oaspeţilor. În al doilea sfert bihorenii s-au aflat la conducere până în minutul 6, când în urma unei aruncări de trei puncte reuşite de LeVar Seals, gazdele au revenit la conducere. La pauza mare sibienii aveau avantaj de un punct, tabela indicând 32-31 în favoarea lor. În sfertul al treilea oaspeţii au înscris primele puncte abia în minutul al patrulea, după un parţial de 13-0 al sibienilor. În minutul 7 s-a înregistrat cea mai mare diferenţă de până atunci, scorul fiind 52-34 pentru gazde. Ultimul sfert a fost echilibrat, fiecare dintre cele două echipe reuşind să înscrie câte 16 puncte. În acest sfert s-a înregistrat şi cea mai mare diferenţă de scor în favoarea galben-albaştrilor, în minutul 4 tabela indicând 65-45, dar din acel moment şi până la final sibienii au mai marcat 8 puncte şi au primit 13, meciul terminându-se astfel cu scorul de 73-57.

Pentru sibieni au înscris: Milos Markovic – 20 de puncte (1x3), 10 recuperări, 3 intercepţii (singurul jucător de pe teren care a reuşit double-double), LeVar Seals – 16 puncte (4x3), 8 recuperări, 2 capace, Stefan Atanackovic – 11 puncte (1x3), 3 pase decisive, Justin Herndon – 10 puncte, 5 recuperări, 3 pase decisive, Cristian Crăciun – 7 puncte (1x3), 2 pase decisive, Octavian Popa Calotă – 7 puncte, Michael Harrison – 2 puncte, 3 intercepţii. De la oaspeţi s-au remarcat Sasha Topchov – 15 puncte, 6 recuperări, Andelko Mandic – 14 puncte (1x3), 4 recuperări şi Nemanja Maric – 9 puncte şi 3 pase decisive. La aruncările de două puncte gazdele au avut un procentaj de 55,8% (19/34), 33,3% la trei puncte (7/21) şi 73,6% la aruncările libere (14/19), precum şi un total de 29 de recuperări, 10 pase decisive şi 11 intercepţii. De cealaltă parte, orădenii au avut 48,7% la aruncările de două puncte (19/39), 20% la trei puncte (4/20) şi 58,3% de la linia de libere (7/12), un total de 28 de recuperări, 10 pase decisive şi 11 intercepţii.

Etapa viitoare CSU Sibiu se deplasează la Rovinari, pentru meciul împotriva celor de la Energia.

Mesaj Scris de w7edy la data de Dum Feb 06, 2011 10:44 pm

Cristian Craciun: A fost un meci bun. Am practicat astazi o aparare agresiva care sper sa ne ajute si in meciurile viitoare. Am obtinut o victorie importanta si vom merge la Rovinari cu un alt moral. Acum trebuie sa jucam doar la victorie, trebuie sa luam fiecare meci in parte si cu siguranta vom castiga. Daca ne legam intre noi si jucam ca o echipa, nici intrarea in play-off nu va fi o problema. us

Levar Seals: Cred ca am fost o echipa mult mai rapida si mai agresiva astazi. Am jucat impreuna, am jucat ca o echipa, iar cand facem asta ne aratam adevarata valoare. Tot ce trebuie sa facem la Rovinari este sa jucam in aceeasi maniera, agresiv si inteligent, si nu cred ca vom avea probleme in a castiga.

Stefan Atanackovic: Am obtinut o victorie importanta pentru noi astazi. Am jucat destul de rau in prima jumatate a meciului, dar ne-am revenit in cea de a doua. Ne-am aparat agresiv, ne-am organizat bine atacul am facut pressing si se pare ca maniera in care am abordat meciul a dat roade. Nu ma astept la un meci usor la Rovinari. Nu e usor cu nicio echipa. Nu a fost usor nici cu Ciucul, si nici cu Steaua, dar noi trebuie sa ne concentram si sa castigam toate meciurile de acum incolo. Nu va fi usor sa jucam acasa la Energia pentru ca au un antrenor bun, pe care eu il cunosc destul de bine. Slobodan Nikolic mi-a fost antrenor la doua echipe diferite.

Michael Schachtner: Nu am jucat bine astazi, iar in sfertul trei meciul s-a rupt pentru noi si nu am reusit sa mai revenim. Nu ne-am aparat bine si nici nu ne-am organizat atacul. Era normal ca Sibiul sa castige. CSU a jucat mult mai bine decat noi astazi

Mesaj Scris de w7edy la data de Sam Feb 12, 2011 9:20 pm

Energia Rovinari - CSU Sibiu, scor final 72 - 74 (18-12, 21-23, 18-20, 15-19).

Mesaj Scris de w7edy la data de Lun Feb 21, 2011 7:34 pm

Lituanianul Audrius Prakuraitis si-a dat demisia din functia de antrenor principal.

Mesaj Scris de burger la data de Lun Feb 28, 2011 7:41 pm

Gaz Metan Medias - CSU Sibiu 87-76 (26.02.2011)

Mesaj Scris de w7edy la data de Sam Mar 26, 2011 9:29 pm

CSU Sibiu a câștigat meciul disputat pe teren propriu împotriva echipei Politehnica Iași cu scorul de 98-82 (28-18, 20-29, 26-17, 24-18).

Cătălin Vulc a început partida cu Octavian Popa Calotă, LeVar Selas, Milos Markovic, Michael Harrison și Justin Herndon. “Boomer” Herndon a fost cel care a reușit să înscrie primele puncte ale meciului, un coș de două puncte, urmat de alte două aruncări libere reușite. Pentru oaspeți cel care a marcat primul a fost Leroy Dawson, cu o aruncare din spatele semicerului. Primul sfert a aparținut gazdelor, care conduceau cu scorul de 20-7 în minutul 7 și cu 28-15 cu 21 de secunde înainte de finalul acestuia, Leroy Dawson stabilind scorul primei pauze tot printr-o aruncare reușită de trei puncte. În cel de-al doilea sfert cei care au marcat mai mult au fost ieșenii, care au redus treptat din diferența de pe tabelă, reușind să egaleze la 39 când mai erau 2 minute până la pauză și chiar să tracă la conducere, menținându-se acolo până cu 28 de secunde înainte de terminarea sfertului, când Milos Markovic și-a readus echipa în avantaj, la pauză sibienii având avantaj minim, 48-47. Pe parcursul celui de-al treilea sfert, galben-albaștrii au continuat să se mențină la conducerea jocului și să își majoreze avantajul, în minutul 6 acesta depășind 10 puncte, scorul fiind 64-53, iar înainte de ultimele 10 minute joc tabela indica 74-64 pentru gazde. Tot sibienii au fost cei care și-au adjudecat și ultimul sfert, pe care l-au câștigat la diferență de 6 puncte, scorul final fiind 98-82 în favoarea acestora.

Pentru echipa sibiană au marcat: Milos Markovic – 26 de puncte (2x3), 5 recuperări, Justin Herndon – 22 de puncte, 12 recuperări, 4 capace, Octavian Popa Calotă – 20 de puncte, 7 pase decisive, Michael Harrison – 16 puncte, 13 recuperări, 5 intercepții, LeVar Seals – 10 puncte, 6 pase decisive, Cristian Crăciun – 4 puncte, 3 recuperări. Principalii marcatori ai oaspeților au fost: Leroy Dawson – 29 de puncte (5x3), 3 recuperări, Brice Kablengele – 20 de puncte (1x3), 8 recuperări, 3 intercepții, Brian McCullough – 15 puncte (1x3), 6 pase decisive. La aruncările de două puncte galben-albaștrii au avut un procentaj de 79,1% (38/48), 10% la trei puncte (2/20) şi 69,5% la aruncările libere (16/23), totalizând 37 de recuperări (9 ofensive, 28 defensive), 18 pase decisive, 8 intercepţii, 11 capace și 15 mingi pierdute. De cealaltă parte, ieșenii au avut 50,9% la aruncările de două puncte (26/51), 25% la trei puncte (7/28) şi 75% de la linia de libere (9/12), un total de 37 de recuperări (16 ofensive, 21 defensive), 12 pase decisive, 7 intercepţii, 1 capac și 16 mingi pierdute.

Următorul meci pentru echipa sibiană va avea loc împotriva Stelei, la București, miercuri, 30 martie.